كد امنيتي انتقال دامنه (EPP یا DTS یا TLD) چيست ؟

همیشه در هر کاری اهراز هویت بسیار اهمیت دارد و در زمینه انتقال دامنه نیز برای اینکه هرکسی دامنه فرد دیگری را برای خود انتقال ندهد و به اسم خودش ثبت نکند این امر بسیار ضروری میباشد.
در بحث انتقال دامنه این اهراز هویت با نوعی کد شناخته میشود که باید این کد را از ثبت كننده (registrar ) فعلي دامنه (یعنی جایی که قصد انتقال دامنه از آنجا را به جای دیگری دارید) ، تهیه کنید و سپس در پنل کاربری شرکت ثبت کننده دامنه جدید بعد از درج دامنه در مکان درست، فیلد مشخص شده برای کد امنیتی انتقال دامنه را با اطلاعات گرفته شده از ثبت کننده اولیه دامنه پر کنید.
این کار صرفا براي ملاحظات امنيتي و اطمينان از اينكه شخصي كه تقاضاي انتقال دامنه را دارد، مالك واقعي آن است ضرورت دارد.
دقت داشته باشید که این کد در پنل های دامنه شرکت های مختلف با عبارات مختلفی خطاب میگردد که میتوان به عنوان اختصاراتی که بیشتر کاربرد دارند از این عناوین نام برد » (EPP، DTS، TLD، TAC، TSC)
دقت داشته باشید که برای انتقال دامنه هایی با پسوند هاي زير استفاده از اين كد الزامي است:
COM,.NET,.ORG,.INFO,.BIZ,.MOBI,.NAME,.ASIA,.TEL,.IN ,.MN,.BZ,.CC,.TV,.US ,.ME , .CN.
نکته : قابل دریافت بودن این کد در کنترل پنل های دامنه وابسته به شرکت ارائه دهنده خدمات است، به عنوان مثال در هردو پنل کاربری و دامنه وبسایت لاهیج سرور این امکان برای کاربران تعبیه شده است تا کاربران بدون هیچ مشکلی در صورت نیاز دامنه خود را به وبسایت دیگری انتقال دهند.
در صورتی که در پنل شما جایی برای دریافت کد های مشابه ذکر شده در توضیحات بالا وجود ندارد کد را با ارسال یک درخواست به پشتیبانی ثبت کننده دامنه خود دریافت کنید.
  • 6 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟